„Да задвижим системата с нашата скорост и експертиза.“ Това е мотото на новосъздаденото сдружение „Учители в облака“ в подкрепа използването на дигиталните технологии в образователния процес, обяви председателят на УС Елена Вързилова – преподавател по български език и литература в пловдивската ЕГ „Иван Вазов“, по време на проведената в Града под тепетата конференция „Социално и емоционално образование, технологии и проектно базирано учене – цялостен училищен подход“. Участие в нея взеха 200 директори и учители от България, Австрия, Италия, Гърция, Румъния, Малта и Южна Африка.
В организацията с нестопанска цел могат да членуват физически и юридически лица, чиито търсения са свързани с въвеждането на технологии във всекидневния обучителен процес.
„Време е да обединим усилия и заедно да се справяме с предизвикателствата. Натрупахме опит, разполагаме с експертиза за решения на редица проблеми. Идеята е да подкрепим интересите и търсенията на училищата по пътя към смислени дигитални трансформации“, пояснява Вързилова. Предвижда се създаване на експертни групи за подкрепа. Членовете ще обменят материали, ще правят съвместни изследвания и ще споделят постиженията си.
250 училища в България активно работят с облачни технологии и прилагат проектно базирано обучение във вескидневния образователния процес. 16 са „Гугъл“ референтните школа, обявиха организаторите на конференцията от Центъра за творческо обучение.
Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ може да закупите и от следните места:
СОФИЯ
Национален природонаучен музей, бул. „Цар Освободител” 1 (работно време: понеделник — неделя от 10,00 до 18,00 ч.);
ПЛОВДИВ
Основно училище “Алеко Константинов” (библиотеката), ул. “Божидар Здравков” 3а, тел.: 032/62 56 73, 0887 073 478;
ПУ „Паисий Хилендарски“, Ректората, Пловдив, ул. „Цар Асен“ 24;
БЛАГОЕВГРАД
Университетска книжарница, ЮЗУ „Неофит Рилски”, ул. „Иван Михайлов” 66, тел.: 073/588 540; 0894 426 038.