Национално издателство "Аз-буки"
Министерство на образованието и науката
Wikipedia
  • Вход
  • Регистрация
Вестник „Аз-буки”
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US
Няма резултати
Вижте всички резултати
Вестник „Аз-буки”
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Home
  • Издания
Начало Новини Новини 2020 Брой 22, 2020

Практиките по „Еразъм“ на ученици от ПГ по икономика „Д-р Иван Богоров“ – Варна – едно незабравимо преживяване, безценен опит и предизвикателство!

v.genkov@azbuki.bg от v.genkov@azbuki.bg
28-05-2020
в Брой 22, 2020
A A

В периода ноември 2019 г. – март 2020 г. ученици от XI и XII клас на Професионалната гимназия по икономика „Д-р Иван Богоров“ – Варна, проведоха двуседмични стажове във фирми в Лондон, Великобритания, и Дъблин, Ирландия. Пътуванията са мобилности по Проект 2019-1-BG01-KA102-061493 – „Образование и практики в съвременна бизнес среда за придобиване на ключовите умения и компетенции на XXI век“, сектор „Професионално образование и обучение“, nрограма „Еразъм+“.
Партньор, осигуряващ работните места, е ADC College, Лондон и Дъблин.
Учениците от специалности „Бизнес администрация“, „Банково дело“, „Електронна търговия“, „Застрахователно и осигурително дело“ бяха част от екипите на: агенции за недвижими имоти, рекламни агенции, уебдизайн и IT, социални институции, отдел „Маркетинг“, отдел „Счетоводство“, училище. Наставници от фирмите ежедневно ръководеха и възлагаха задачи на учениците.
Придружаващите ги учители Дияна Дянкова и Ивелина Чучаркова, Богдана Радева и Цветелина Николова осъществяваха мониторинг визити на реалните работни места съгласно график, изготвен от Колежа.
Тези 30 момичета и момчета от XI и XII клас работиха, учиха, оцеляваха две седмици далеч от семействата си, натрупаха знания, умения, опит, нови и несравними преживявания, безброй емоции и нови приятели. Откакто са се завърнали, всички те копнеят да споделят безценния събран опит.
„Едно пътуване и преживяване, което даде шанс на нас, младите хора, да докажем уменията си и да натрупаме знания и опит извън пределите на родната България“, споделя Йоана Тодорова от XIIе клас. „Обогатих не само знанията и уменията си, но създадох приятелства, станах по-организирана, по-съобразителна. Свикнах с цялата забързаност около мен, с любезността на хората, дори и с променливото и начумерено време. Убедих се, че всичко прочетено и научено в училище е безполезно, ако няма къде да го приложиш, и че практиката и прекият достъп до реалния свят са най-важните за личностното и професионалното развитие.“
За Богдана Радева, като придружаващ учител, „мобилността е възможност и отговорност, при която напускаш вече установения комфорт на познатата учебна среда в училище и родния град и заедно с учениците опознаваш, учиш и се развиваш. И всичко това – без да ти се налага да четеш учебника!“
Оценката на лондонските работодатели за нашите ученици – отговорни, мотивирани млади хора с отлично поведение на работното място, изпълнителност, много добра комуникация на английски език и готовност за учене на новости.
В края на стажа участниците получиха сертификат от партньорската страна и сертификат „Европас мобилност“, както и препоръки от работодателите, което ще увеличи предимствата им при кандидатстване за работа на европейския пазар на труда.
Проект 2019-1-BG01-KA102-061493 – „Образование и практики в съвременна бизнес среда за придобиване на ключовите умения и компетенции на XXI век“, изпълнява успешно мисията на Професионалната гимназия по икономика „Д-р Иван Богоров“ – да подготвим учениците си за предизвикателствата на XXI век, да постигнат висока образованост, прагматична подготовка и богата обща култура.

Your Image Description

Свързани статии:

Bett 2020Технологии и игра = обучение Аз съм изследовател Създатели на остри пера Академичният дух задължава

Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ и научните списания на издателството може да закупите от НИОН "Аз-буки":

Адрес: София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

Телефон: 0700 18466

Е-mail: izdatelstvo.mon@azbuki.bg | azbuki@mon.bg

Научните списания се продават и в книжарница „Сиела“ – подлез на Ректората на СУ „Св. Св. Климент Охридски“.

Адрес: София 1000, бул. „Цар Освободител“ №22

Етикети: Иновации в действие

Последвайте ни в социалните мрежи

Споделяне186Tweet
Предишна статия

Идеали

Следваща статия

Изстреляха Dragon и с наше участие

Следваща статия
Изстреляха Dragon и с наше участие

Изстреляха Dragon и с наше участие

Деца пишат послания

Деца пишат послания

Сладки букви за празника

Сладки букви за празника

Последни публикации

  • Министър Сергей Игнатов: Реформата на учебните програми ще продължи
  • INSAIT нареди България сред лидерите в алгоритмите на водеща световна конференция
  • Министър Сергей Игнатов: Отваряме Националния студентски дом за всички студенти
  • МОН започва мащабен проект: Нови образователни ресурси влизат в платформата „Дигитална раница“
  • 153 години от гибелта на Васил Левски
  • Каквото и да правиш в пчеларството, винаги можеш да си оближеш пръстите, казва носителят на наградата „Еврика“ за млад фермер Митко Иванов
  • Българският радиотелескоп LOFAR ще заработи през 2026 г.
  • Изграждат Национален център за спортна наука и иновации в „София Тех парк“ и Националната спортна академия
  • Пчелите и децата
  • Учени от седем държави ще работят по проект на Центъра по растителна системна биология и биотехнология в Пловдив, подкрепен по програмата „Мария Склодовска-Кюри“
  • Екип на „Аз-буки“ се срещна с ученици в ПГ по компютърно програмиране и иновации в Бургас
  • Денят за безопасен интернет обедини учениците в Кюстендил
  • „Вълшебните обувки на Кая“ на гости в Поморие
  • Талантливи млади творци се включват активно в Националния литературен конкурс „Любовта в нас“
  • НЧ „Съзнание 1894“, с. Асеновци създават мартеници с мисия
  • Децата от ОУ „Васил Левски“, с. Новачене пяха и танцуваха заедно със Стунджи и група Tango Cats
  • 30 учат безплатно за военни медици
  • СБКО като инструмент за социална политика на работодателя
  • Проф. Георги Бърдаров, географ и писател: Голям оптимист съм за България (ВИДЕО)
  • Видинската ПГ „Проф. д-р Асен Златаров“ откри STEM център и нов физкултурен салон
  • „Аз-буки“ проведе уроци за медийната грамотност, в които се включиха ученици от СУ „Св. св. Кирил и Методий“ и ОУ „Христо Ботев“ в кв. „Долно Езерово“ в Бургас
  • Къде по света хората се трудят усилено като българи

София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

+0700 18466

izdatelstvo.mon@azbuki.bg
azbuki@mon.bg

Полезни линкове

  • Къде можете да намерите изданията?
  • Вход за абонати
  • Начало
  • Контакт
  • Абонамент
  • Проекти
  • Реклама

Вестник „Аз-буки”

  • Вестник “Аз-буки”
  • Абонамент
  • Архив

Научните списания

  • Стратегии на образователната и научната политика
  • Български език и литература
  • Педагогика
  • Математика и информатика
  • Обучение по природни науки и върхови технологии
  • Професионално образование
  • История
  • Чуждоезиково обучение
  • Философия

Бюлетин

  • Достъп до обществена информация
  • Условия за ползване
  • Профил на купувача

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
bg_BG
en_US bg_BG
  • Вход
  • Sign Up
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"