Национално издателство "Аз-буки"
Министерство на образованието и науката
Wikipedia
  • Вход
  • Регистрация
Вестник „Аз-буки”
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US
Няма резултати
Вижте всички резултати
Вестник „Аз-буки”
Няма резултати
Вижте всички резултати
Начало Новини Новини 2025 Брой 4, 30.01. – 05.02.2025 г.

Започна подаването на творби за участие в литературния конкурс „Вълшебно перо“

Стела Маринова от Стела Маринова
01-02-2025
в Брой 4, 30.01. – 05.02.2025 г.
A A
Наградите от първото издание на конкурса „Вълшебно перо“ са връчени през май 2024 г. по време на концерт, посветен на 10-годишнината на БНУ „Иван Вазов“
Снимка – БНУ „Иван Вазов“. Наградите от първото издание на конкурса „Вълшебно перо“ са връчени през май 2024 г. по време на концерт, посветен на 10-годишнината на БНУ „Иван Вазов“

Българското неделно училище „Иван Вазов“ – Париж, към асоциация „Христо Ботев“ във френската столица обяви началото на второто издание на международния литературен конкурс „Вълшебно перо“. Той се провежда с финансовата подкрепа на Министерството на образованието и науката по проект в рамките на програма „Роден език и култура зад граница“ и в партньорството на Изпълнителната агенция за българите в чужбина.

„Целта е младите творци да полетят на крилата на безграничната си фантазия и да сътворят оригинални творби на български език. Не очакваме описания на мечти, а вълшебни истории в проза или стих, невероятни приключения, герои, които да карат читателя да иска да чете още и още“, посочват организаторите на Конкурса.

В него могат да участват деца, които пишат на български език, независимо от държавата, в която живеят, и училището, което посещават. Творците ще бъдат разделени в три възрастови групи: от 6 до 10 години, от 11 до 14 години и от 15 до 18 години.

Вълшебният елемент в творбите е задължителен. Всеки участник има право да представи една или две литературни творби (една проза и една поезия), които не са участвали в първото издание на Конкурса.

Текстовете трябва да са с обем до 3 стандартни компютърни страници и да бъдат изпратени в електронен вид като прикачен файл на имейл valshebnotopero@gmail.com. Крайният срок за изпращането на творбите е 1 април 2025 г. Под всеки текст да бъдат написани: собствено и фамилно име на автора, години, клас, училище, точен пощенски адрес, име, телефон за връзка и имейл на родител.

Председател на журито, което ще оценява творбите, е Здравка Евтимова. В неговия състав са Радослав Гизгинджиев и Катя Кремзер.

Най-добрата творба във всяка възрастова група ще получи специалната награда (Гран при) – статуетката „Вълшебното перо“. Отличените деца ще получат дипломи, медали и предметни награди. Класираните на първите места произведения ще бъдат публикувани в електронния вариант на вестник „Вазовчета“, издаван от БНУ „Иван Вазов“.

Детско жури, в което ще участват членове на студиото по журналистика и творческо писане към БНУ „Иван Вазов“ в Париж, ще излъчи свой победител.

Изпълнителната агенция за българите в чужбина, партньор на Конкурса, също ще даде специална награда от свое име.

Отличията ще бъдат връчени на 28 юни 2025 г. по време на тържество в сградата на БНУ „Иван Вазов“ в Париж.

 

Your Image Description

Свързани статии:

Отново търсят цар и царица на буквите Еврокомисията отново търси най-добрите млади преводачи Български ученици с възможност за обмен в САЩ Наши гимназисти с награда от конкурс за космическа колония

Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ и научните списания на издателството може да закупите от НИОН "Аз-буки":

Адрес: София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

Телефон: 0700 18466

Е-mail: izdatelstvo.mon@azbuki.bg | azbuki@mon.bg

Научните списания се продават и в книжарница „Сиела“ – подлез на Ректората на СУ „Св. Св. Климент Охридски“.

Адрес: София 1000, бул. „Цар Освободител“ №22

Етикети: конкурсНие по светаученициученически творби

Последвайте ни в социалните мрежи

СподелянеTweet
Предишна статия

СУ „Любен Каравелов“ във Варна успява да пребори вторичната сегрегация

Следваща статия

Министър Вълчев: Пред системата има предизвикателства и тя трябва да се променя

Следваща статия
Едно от предложенията, които ще направим в Закона за предучилищното и училищното образование, е да развиваме хибридните профили.“ Това заяви министърът на образованието и науката Красимир Вълчев пред БНТ

Министър Вълчев: Пред системата има предизвикателства и тя трябва да се променя

Ученици по време на работата по проекта

Учители от Гоце Делчев създадоха преподавател по английски език с изкуствен интелект

Видински учител обикаля света пеша

Видински учител обикаля света пеша

Последни публикации

  • 25% повече часове по математика в гимназиален етап
  • МОН предлага 12 дни почивка за учениците по Коледа през новата учебна година
  • Нов ректор в Бургаския държавен университет
  • Истории от стария куфар
  • Министър Вълчев откри нова спортна площадка в началното училище в Дългопол
  • Президентът отличи тенис талантите за представянето на „Уимбълдън“
  • МОН представя концепцията за новите изпити в VII и X клас
  • Българският INSAIT с нов научен пробив
  • Балерина, офицер, учен
  • Четвърто издание на националния конкурс „Нестандартен учител“ събира 120 креативни преподаватели в Бургас
  • Ава като птица, сила и воля
  • Пълен комплект медали за България от Европейската олимпиада по информатика за момичета
  • Научи се да побеждаваш
  • Ремонтират две училища във Варна по Националния план за възстановяване
  • Българските ученици завоюват 6 медала на Международна олимпиада по математика
  • Да държиш кормилото в правилната посока
  • Земята ни може да е в нещо като огромен балон
  • Децата на Варна превръщат лятото в учебно приключение
  • Родители и деца учат математика чрез приказки
  • Награди за ученик и клас на годината в Кюстендил
  • Деца ще създават роботи, крачкомери и алармени системи
  • Тракийският университет открива факултет „Дигитални и зелени технологии“

София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

+0700 18466

izdatelstvo.mon@azbuki.bg
azbuki@mon.bg

Полезни линкове

  • Къде можете да намерите изданията?
  • Вход за абонати
  • Начало
  • Контакт
  • Абонамент
  • Проекти
  • Реклама

Вестник „Аз-буки”

  • Вестник “Аз-буки”
  • Абонамент
  • Архив

Научните списания

  • Стратегии на образователната и научната политика
  • Български език и литература
  • Педагогика
  • Математика и информатика
  • Обучение по природни науки и върхови технологии
  • Професионално образование
  • История
  • Чуждоезиково обучение
  • Философия

Бюлетин

  • Достъп до обществена информация
  • Условия за ползване
  • Профил на купувача

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
bg_BG
en_US bg_BG
  • Вход
  • Sign Up
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"