Национално издателство "Аз-буки"
Министерство на образованието и науката
Wikipedia
  • Вход
  • Регистрация
Вестник „Аз-буки”
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US
Няма резултати
Вижте всички резултати
Вестник „Аз-буки”
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Home
  • Издания
Начало Новини Новини 2023

Приветствие на министъра на образованието и науката проф. Галин Цоков за първия учебен ден

„Аз-буки“ от „Аз-буки“
15-09-2023
в Новини 2023
A A

Скъпи първокласници,

Уважаеми директори на образователни институции,

Уважаеми учители и педагогически специалисти,

Скъпи ученици,

Уважаеми родители,

Честит първи учебен ден!

Днес над 700 хиляди ученици ще пристъпят прага на българското училище. За всеки един от тях и за техните семейства  днешният ден е празник. Така е и за всички, които са свързали живота си с мисията да преподават и да формират личности. Затова и първият учебен ден е празник и за цялото ни общество. Празник на знанието!

Бих искал да се обърна специално към тези малко над 57 хиляди първокласници, които днес за първи път ще се срещнат със своите учители. Скъпи деца, днес в родното училище започвате голямо приключение. Приключение, което ще е изпълнено с много предизвикателства, игри, откриване на нови неща и знания за света около вас. Бъдете любопитни, търсещи и преди всичко щастливи през учебните часове, които Ви предстоят. Нито за момент не забравяйте, че училището е място, където винаги ще получите подкрепа и разбиране. Уважавайте учителите си и общувайте със съучениците си – приятелствата с тях са безценни.

Скъпи учители и ръководители на образователни институции, в обучителния процес има трудни дни, има и моменти, в които човек си задава въпроса дали да продължава да дава всичко от себе си. Днес, когато цялото ни общество гледа към Вас, повече от всякога трябва да сте горди с професията си.

Обичайте я, защото тя е призвание! С гордост бъдете УЧИТЕЛИ на децата ни. Хилядите цветя, които ще получите в първия учебен ден, са жест на благодарност и признание за труда Ви от цялото общество.

Специални поздравления днес отправям и към колективите на всички яслени групи и детски градини. Вие поставяте основата, без която успехите и на училищното, и на висшето образование биха били немислими!

Не на последно място поздравявам с  първия учебен ден и 398-те български неделни училища зад граница. Скъпи представители на българските общности и учители, продължавайте да обучавате със същото себеотрицание и давайте всичко от себе си, за да възпитате любовта към езика, културата и родината ни в тези близо 30 хил. деца, които живеят далеч от България, но чрез Вас тя ще остане в сърцата им.

Пожелавам на всички Вас – учители, директори и ученици, здраве, благополучие и добротворство!

На добър час!

Your Image Description

Свързани статии:

Центърът за протонна терапия ще се изгради с национално финансиране Япония търси български ИТ и ядрени специалисти Педагозите влизат в нова роля Българските висши училища се представят в Северна Македония

Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ и научните списания на издателството може да закупите от НИОН "Аз-буки":

Адрес: София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

Телефон: 0700 18466

Е-mail: izdatelstvo.mon@azbuki.bg | azbuki@mon.bg

Научните списания се продават и в книжарница „Сиела“ – подлез на Ректората на СУ „Св. Св. Климент Охридски“.

Адрес: София 1000, бул. „Цар Освободител“ №22

Последвайте ни в социалните мрежи

СподелянеTweet
Предишна статия

Честит първи учебен ден!

Следваща статия

Style And Habitus: Husserl’s Shift from Empathy to Communication

Следваща статия

Style And Habitus: Husserl’s Shift from Empathy to Communication

Дедукция на категориите в една дефиниция за изкуство

Digital Media and Dynamics of Contemporary Public Sphere: Towards a Theoretical Framework

Последни публикации

  • Проф. Игнатов: Днес честваме 150 години български героизъм, роден от Априлското въстание
  • Ученици от пет професионални гимназии с медали от Националното състезание по приложна електроника
  • Оля Димитрова, председател на Патентното ведомство на България: Има рекорден ръст на заявки от българи към Европейското патентно ведомство
  • И за математиката трябва дарба – в това е убеден Павел Петров, носител на наградата по информатика „Джон Атанасов – вдъхновител и създател на таланти“
  • Какво научаваш за образованието, когато не покоряваш, а изкачваш върхове, разказва пред „Аз-буки“ директорът на СУ „Христо Ботев“ в Горна Малина
  • Д-р Денис Иванов, историк и преподавател в Пловдивския университет: Априлското въстание показва как шепа народ поставя българския въпрос на световната карта
  • Добрите практики отново са на фокус
  • Децата от ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ в село Горни Дъбник не искат да си тръгват, като често остават и след часовете
  • Живата и изразителна култура на испаноезичния свят привлича и младите хора в България
  • Малка молекула РНК показва как може да се е зародил животът
  • Млади флористи демонстираха майсторство в цветарството и озеленяването
  • Столичната община повежда 500 ученици „По стъпките на героите“ по повод 150 години от Априлското въстание
  • Проект „Успех за теб“ събра ученици от четири училища в Мизия
  • Ученици от 7 български училища в Гърция и Франция на образователен маршрут у нас
  • Ученици от Карлово с изложба в МОН
  • Бургаският държавен университет ще обучава медицински сестри в Добрич
  • Президентът Илияна Йотова удостои дейци от областта на науката и образованието с орден „Св. св. Кирил и Методий“
  • Отборът на Софийския университет с призови места на най-престижния форум по космическо право
  • „Пламъкът на свободата“ вдъхнови учениците в столичното 10. СУ „Теодор Траянов“
  • STEM център „Автоматика“ отвори врати в СУ „Владимир Комаров“
  • Правна защита при забавена или неизплатена заплата
  • Добродетел и добри дела

София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

+0700 18466

izdatelstvo.mon@azbuki.bg
azbuki@mon.bg

Полезни линкове

  • Къде можете да намерите изданията?
  • Вход за абонати
  • Начало
  • Контакт
  • Абонамент
  • Проекти
  • Реклама

Вестник „Аз-буки”

  • Вестник “Аз-буки”
  • Абонамент
  • Архив

Научните списания

  • Стратегии на образователната и научната политика
  • Български език и литература
  • Педагогика
  • Математика и информатика
  • Обучение по природни науки и върхови технологии
  • Професионално образование
  • История
  • Чуждоезиково обучение
  • Философия

Бюлетин

  • Достъп до обществена информация
  • Условия за ползване
  • Профил на купувача

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
bg_BG
en_US bg_BG
  • Вход
  • Sign Up
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"