Национално издателство "Аз-буки"
Министерство на образованието и науката
Wikipedia
  • Вход
  • Регистрация
Вестник „Аз-буки”
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US
Няма резултати
Вижте всички резултати
Вестник „Аз-буки”
Няма резултати
Вижте всички резултати
Начало Новини Новини 2022 Брой 41, 2022

В Бургаско училищата отварят врати за бивши учители

v.genkov@azbuki.bg от v.genkov@azbuki.bg
12-10-2022
в Брой 41, 2022
A A

Донка ТЪНКОШИЕВА

Ученици и преподаватели от ОУ „Христо Ботев“ в бургаския квартал Долно Езерово, начело със своя директор Румяна Петкова, бяха специални гости на експерти в РУО – Бургас. Те поздравиха началника на инспектората по образование Петя Петрова и екипа ѝ по повод Международния ден на учителя и споделиха заедно вълнуващия празник.
Малките възпитаници поднесоха вдъхновени стихове за учителя, както и изработени от тях картички, пожелавайки здраве и вдъхновение.
Във връзка с отбелязването на Международния ден на учителя Регионалното управление на образованието – Бургас, стартира кампания, чиято цел е да се сложи фокус върху значението на труда на учителя и това, че всеки учител е важен.
Инициативата отвори вратите на училищата в областта за педагогически специалисти, които са приключили своя трудов път, за да споделят атмосферата на празника.
„За утвърждаване на прогресивните практики и модели в образованието на регионално ниво РУО – Бургас, разработва награди за учители и ученици, които ще бъдат раздадени за първи път на 5 октомври 2023 г.“, споделя Петя Петрова – началник на Управлението.
В СУ „Св. св. Кирил и Методий“ – Созопол, както и в редица други училища се присъединиха към инициативата. Бивши и настоящи учители отбелязаха празника заедно, като бяха част от учебния процес.
Пръв прекрачи входа на школото един от дългогодишните директори на училището – Валентин Андонов. Той е и първият директор в новооткритата навремето сграда, в която и към момента се помещава созополското училище. Тръпката да застанеш пред светналите очи на учениците, си припомниха още учителят по математика, физика и френски език Стефан Желев, по руски език Нина Пазвантова, началният учител Светла Николова, учителят по математика Димитрина Видева, както и бившият директор Касандра Калата.
По един учебен час с учениците от втори клас и децата от предучилищната група проведоха представители от Общината.
Заместник-кметът на община Созопол Тодор Дамянов посети училището, за да поздрави настоящи и бивши учители за празника. Той поднесе поздравителен адрес от кмета Тихомир Янакиев и отправи пожелания към всички за здраве и признателност от ученици и родители.
В царевското СУ ,,Н. Й. Вапцаров“ също честват празника. Директорът Даниела Фелонова приветства всички присъстващи. Поздрав поднесе Мима Костадинова, която е с най-продължителен стаж като директор в това училище. Бившите преподаватели разгледаха обновените класни стаи, учителската стая и актовата зала. За пенсионираните учители празникът бе изпълнен с много вълнение и топли спомени.
По друг начин отбелязаха 5 октомври в бургаското ОУ „Любен Каравелов“. Там се извърши традиционното отпечатване на дланите на първокласниците. Инициативата се казва „Остави следа“ и за поредна година се организира именно на този ден, пояснява директорът на учебното заведение Пепа Марчева.
„Това е една традиция, организирана от колегите, преди аз да встъпя в длъжността директор на училището, която е много красива и емоционална. Децата в първи клас поставят своите ръчички и след време, когато се върнат, това да провокира у тях сантиментален спомен, да ги върне във времето на тяхното детство, колко красиво, колко чисто, колко приятно е било в училище“, разказва директорката.
Да си учител, е не просто професия, а призвание, споделя на празника Гергана Йорданова, която преподава сега на най-малките. Тя е доволна, че нещата в образованието се развиват в правилната посока. Това са само част от примерите за създадената празнична атмосфера в училищата от Бургас и региона.
„Бургаски учители, поздравявам ви за упоритостта, желанието и обичта, с които учите и образовате всеки ден децата ни. Ваша е заслугата за успехите им на национални и международни състезания“, написа кметът на града Димитър Николов в поздрава си по случай Международния ден на учителя.

Your Image Description

Свързани статии:

Един по-различен час на класа Детско полицейско управление и във Враца Над 500 ямболски ученици мерят сили по гимнастика „Джани Родари“ остава в сърцата

Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ и научните списания на издателството може да закупите от НИОН "Аз-буки":

Адрес: София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

Телефон: 0700 18466

Е-mail: izdatelstvo.mon@azbuki.bg | azbuki@mon.bg

Научните списания се продават и в книжарница „Сиела“ – подлез на Ректората на СУ „Св. Св. Климент Охридски“.

Адрес: София 1000, бул. „Цар Освободител“ №22

Етикети: Региони

Последвайте ни в социалните мрежи

Viber
СподелянеTweet
Предишна статия

Един по-различен час на класа

Следваща статия

Детско полицейско управление и във Враца

Следваща статия
В ход е дигиталното обучение

Детско полицейско управление и във Враца

Високите критерии водят до високо качество

Високите критерии водят до високо качество

В ход е дигиталното обучение

Над 500 ямболски ученици мерят сили по гимнастика

Последни публикации

  • Министър Красимир Вълчев: България отбелязва своя цивилизационен принос чрез писмеността и духовността
  • Ученици изследваха историите на българите в Северна Америка от началото на XX век
  • МОН отличи четирима директори с наградата „Св. Иван Рилски“
  • Селфи с холограми в ПГТМ „Христо Ботев“– Ботевград
  • Тайната на дълголетието
  • Детството не е състезание
  • Няма кой да те чуе, ако не си онлайн
  • Студентите бягат с УАСГ
  • Прародителят на всички рози е бил малко жълто цвете
  • Публикуваха проектопостановлението за минимална асистентска заплата от 2780 лв.
  • МОН: Към този момент няма решение или обсъждане за връщане към завършване на основно образование в VIII клас
  • Министър Вълчев откри STEM център в СУ „Алеко Константинов“ в Луковит
  • Австроунгарски дух в Разград от 140 години
  • Театрални интерпретации на абсурдите на ежедневието
  • „Свободата да знаеш“ започна в Кюстендил
  • Правителството одобри близо 108 млн. лева за развитие на науката и изследванията
  • Одобрени са над 37 млн. лева за строеж и ремонт на училища, детски градини и студентски общежития
  • В Министерския съвет
  • Над 200 директори и учители обменят иновативни практики за подобряване на учебния процес
  • Световната банка ще подпомага България за по-ефективното използване на информационните ресурси в образованието
  • Магията на XV софийски фестивал на науката
  • И най-доброто писмо е…

София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

+0700 18466

izdatelstvo.mon@azbuki.bg
azbuki@mon.bg

Полезни линкове

  • Къде можете да намерите изданията?
  • Вход за абонати
  • Начало
  • Контакт
  • Абонамент
  • Проекти
  • Реклама

Вестник „Аз-буки”

  • Вестник “Аз-буки”
  • Абонамент
  • Архив

Научните списания

  • Стратегии на образователната и научната политика
  • Български език и литература
  • Педагогика
  • Математика и информатика
  • Обучение по природни науки и върхови технологии
  • Професионално образование
  • История
  • Чуждоезиково обучение
  • Философия

Бюлетин

  • Достъп до обществена информация
  • Условия за ползване
  • Профил на купувача

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
bg_BG
en_US bg_BG
  • Вход
  • Sign Up
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"