Национално издателство "Аз-буки"
Министерство на образованието и науката
Wikipedia
  • Вход
  • Регистрация
Вестник „Аз-буки”
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US
Няма резултати
Вижте всички резултати
Вестник „Аз-буки”
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Home
  • Издания
Начало Новини Новини 2022 Брой 37, 2022

Противоепидемични мерки от 15 септември

v.genkov@azbuki.bg от v.genkov@azbuki.bg
14-09-2022
в Брой 37, 2022
A A

От 15 септември до 14 октомври 2022 г. със заповед на министъра на здравеопазването се въвеждат временни противоепидемични мерки в детските ясли и градини, училищата и центровете за специална образователна подкрепа (ЦСОП).
Мерките предвиждат от 15 септември в детските ясли и градини при възможност работата с деца да се организира в една и съща група и с един и същи персонал. Работата на психолозите, логопедите и ресурсните учители в детските градини трябва да се организира индивидуално или в малки групи. При възможност сутрешният прием на децата да се осъществява през всички възможни входове на детската градина/ясла, по предварително изготвен график с цел недопускане смесването на деца от различни групи.
Съгласно заповедта от 15 септември в училищата и центровете за специална образователна подкрепа трябва да се спазва физическа дистанция между учениците от отделните паралелки; между педагогическия персонал и между родителите и персонала. При възможност да се въведе различно начало на учебните занятия и различен график за междучасията за отделните паралелки, класове. Да се премине на двусменен режим на присъствено обучение с оглед намаляване броя на паралелките в даден период от деня. Да се определи отделна класна стая за всяка паралелка. Да се ограничат учениците в групите за целодневна организация на учебния ден в рамките на паралелката. Приемът на учениците да се осъществява през повече входове (за училищата/ЦСОП с повече от 100 ученици). Храненето в училище/ЦСОП трябва да се осъществява по график, без струпване на ученици от различни паралелки.
До 14 октомври провеждането на родителски срещи в детските ясли и градини, в училищата и в центровете за специална образователна подкрепа да се осъществява от разстояние, а при необходимост от пряка комуникация да се спазват изискванията за физическа дистанция от 1,5 м. Също така е необходимо провеждане на засилен сутрешен филтър за недопускане на ученици с клинични симптоми за COVID-19, както и за други остри заразни болести.
„Още с началото на служебното правителство с министъра на здравеопазването д-р Асен Меджидиев заявихме нашия стремеж за максимално присъствие в училищата във връзка с евентуалната COVID криза“, коментира министърът на образованието и науката проф. Сашо Пенов. По отношение на борбата с пандемията той и д-р Меджидиев казаха, че наложените мерки са профилактични и учениците няма да носят маски или да им се правят тестове.

Your Image Description

Свързани статии:

Столични школа’ с нови сгради Плодове и мляко за над 420 000 деца Екогерои спасяват 135 дръвчета от изсичане Телемедицината влиза в училищата

Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ и научните списания на издателството може да закупите от НИОН "Аз-буки":

Адрес: София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

Телефон: 0700 18466

Е-mail: izdatelstvo.mon@azbuki.bg | azbuki@mon.bg

Научните списания се продават и в книжарница „Сиела“ – подлез на Ректората на СУ „Св. Св. Климент Охридски“.

Адрес: София 1000, бул. „Цар Освободител“ №22

Етикети: Репортер

Последвайте ни в социалните мрежи

СподелянеTweet
Предишна статия

Телемедицината влиза в училищата

Следваща статия

Над 57 000 първокласници прекрачват училищния праг

Следваща статия
В ход е дигиталното обучение

Над 57 000 първокласници прекрачват училищния праг

Вестник "Аз-буки"

Без книга не може

Учени създават синтетичен ембрион

Учени създават синтетичен ембрион

Последни публикации

  • Петима изследователи на INSAIT с награда от конференция на световния елит в изкуствения интелект
  • Почти 2000 творби изпращат участниците в XVII издание на едноименния международен конкурс за компютърна рисунка и колаж
  • Институтът за български език с покана за празнична диктовка за 24 май
  • Отличия за най-добрите в XII ученическа конференция „Семейство – училище – общество“
  • Ученици се върнаха няколко века назад във времето – с перо и мастило изписваха старобългарски кирилски букви
  • Зрелостниците пишат по вариант 2 на матурата по профилиращ предмет и по тема 6 на изпита по професия
  • Проф. Сеня Терзиева-Желязкова поема поста на зам.-министър на образованието и науката
  • Полагa ли се обезщетение при пенсиониране, ако сме безработни?
  • Първата българска азбука – част от съвършения езиков алгоритъм
  • Зам-министър Таня Панчева откри STEM център в столичното 1. СУ „Пенчо П. Славейков“
  • „Железният полк“ събра Кюстендил: Деца върнаха към живот паметта за героите на България
  • Писателят Стефан Цанев в Студио „Аз-буки“: 24 май е единственото събитие, което ни обединява като народ (ВИДЕО)
  • Отбелязване на 24 май
  • Национално издателство „Аз-буки“ обявява конкурс за научна статия на тема „Природни науки и иновации в образованието“
  • МОН публикува верните отговори на държавния зрелостен изпит по български език и литература
  • Кампанията „Дигитален будител“ отваря вратите на 1296 читалища
  • МОН започва проект с Хайделбергския университет
  • Генерират изпитния вариант за матурата по български език от 5 859 375 възможни комбинации
  • Над 220 участници в конкурса „Светлината в нашия живот“
  • С музика са лекували още в древността
  • Здравка Минчева, началник на РУО – Велико Търново: Пет нови професии влизат в държавния план-прием за областта
  • 250 педагози са удостоени с отличието „Неофит Рилски“ на МОН

София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

+0700 18466

izdatelstvo.mon@azbuki.bg
azbuki@mon.bg

Полезни линкове

  • Къде можете да намерите изданията?
  • Вход за абонати
  • Начало
  • Контакт
  • Абонамент
  • Проекти
  • Реклама

Вестник „Аз-буки”

  • Вестник “Аз-буки”
  • Абонамент
  • Архив

Научните списания

  • Стратегии на образователната и научната политика
  • Български език и литература
  • Педагогика
  • Математика и информатика
  • Обучение по природни науки и върхови технологии
  • Професионално образование
  • История
  • Чуждоезиково обучение
  • Философия

Бюлетин

  • Достъп до обществена информация
  • Условия за ползване
  • Профил на купувача

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
bg_BG
en_US bg_BG
  • Вход
  • Sign Up
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"