Национално издателство "Аз-буки"
Министерство на образованието и науката
Wikipedia
  • Вход
  • Регистрация
Вестник „Аз-буки”
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US
Няма резултати
Вижте всички резултати
Вестник „Аз-буки”
Няма резултати
Вижте всички резултати
Начало Новини Новини 2021 Брой 26, 2021

Избраха най-добрите млади одитори

v.genkov@azbuki.bg от v.genkov@azbuki.bg
30-06-2021
в Брой 26, 2021
A A
Победителите в конкурса

Над 80 студенти от 9 университета в страната и чужбина се включиха в юбилейното, десето издание на националния конкурс „Млад одитор“ 2021. От тях до втория етап с решаването на тест стигнаха 40 участници, а до решаването на казус в третия кръг бяха допуснати издържалите теста с над 50% верни отговори.
Целта на Конкурса е да популяризира одиторската професия сред младите хора в България, както и да подчертае ролята на одита в бизнес средите и обществото. През годините той се утвърди като добра възможност за професионално и кариерно развитие на студентите в сферата на одиторството.
Организатори на надпреварата са Висшето училище по застраховане и финанси (ВУЗФ) и одиторски дружества. Основни партньори на Конкурса са Сметната палата на Република България, Комисията за публичен надзор над регистрираните одитори (КПНРО) и Институтът на дипломираните експерт-счетоводители в България (ИДЕС).
Двама студенти от ВУЗФ спечелиха първо и второ място на конкурса „Млад одитор“ 2021. Церемонията по награждаване откри ректорът на ВУЗФ доц. д-р Григорий Вазов, неин водещ бе проф. д.ик.н Виржиния Желязкова – зам.-ректор по учебната дейност и качеството на ВУЗФ. На събитието присъстваха официални гости от държавните институции, финансовия, застрахователния и одиторския елит, преподаватели от висшите училища в страната, студенти и др. Победителите получиха поздравления от председателя на Сметната палата Цветан Цветков, Негово Високопреподобие архимандрит Пахомий – ректор на Софийската духовна семинария „Св. Йоан Рилски“, председателя на Комисията за финансов надзор Бойко Атанасов и др.
„Без одиторите общественият и корпоративният живот в България и в света са невъзможни. Това са едни от най-важните и най-квалифицираните хора. Да станеш одитор, е трудно начинание, което изисква много смелост и усилия, затова поздравявам всички студенти, които са тръгнали по този път“, подчерта ректорът на ВУЗФ доц. Вазов.
Първото място в конкурса „Млад одитор“ 2021 г.
спечели Артур Торосян – студент във ВУЗФ. Той получи парична награда в размер на 2000 лв., учредена от одиторските дружества организатори на състезанието, за финансиране на обучение във висше училище в България и възможност за едномесечен стаж при тях. Наградата връчи Менда Стоянова – народен представител и председател на Комисията по бюджет и финанси в 44-тото народно събрание.
Второто място зае Габриела Иванова – също студент във ВУЗФ. Тя получи стипендия в размер на 1000 лв.,
учредена от Комисията за публичен надзор над регистрираните одитори, за обучение във висше училище в страната и възможност за едномесечен стаж в одиторска компания.
Студентът от Молдова Александр Шаргов, който учи в УНСС, е класиран на трето място. Той спечели стипендия в размер на 500 лв., учредена от Института на дипломираните експерт-счетоводители, за обучение във висше училище в България и възможност за едномесечен стаж в одиторска компания.
Тримата призьори получиха и специално изработени плакети. Присъдени бяха и две специални награди за участниците с най-оригинални идеи при решаване на казуси. Годишна стипендия в размер на 15% от таксата за обучение по специалностите в магистърската степен във ВУЗФ спечелиха Елена Таракова от УНСС и Дамяна Янева от Икономическия университет – Варна.

Your Image Description

Свързани статии:

Път към Европейското образователно пространство ВСУ подписа „Магна харта 2020“ Варна сред първите технологични долини Избори в шуменската Алма матер

Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ и научните списания на издателството може да закупите от НИОН "Аз-буки":

Адрес: София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

Телефон: 0700 18466

Е-mail: izdatelstvo.mon@azbuki.bg | azbuki@mon.bg

Научните списания се продават и в книжарница „Сиела“ – подлез на Ректората на СУ „Св. Св. Климент Охридски“.

Адрес: София 1000, бул. „Цар Освободител“ №22

Етикети: Академична мрежа

Последвайте ни в социалните мрежи

СподелянеTweet
Предишна статия

Грекопитекът е първият предчовек

Следваща статия

Път към Европейското образователно пространство

Следваща статия
В ход е дигиталното обучение

Път към Европейското образователно пространство

В ход е дигиталното обучение

ВСУ подписа „Магна харта 2020“

Еволюция има, загадка е началото є

Чл.-кор. проф. д.х.н. Николай Денков, министър на образованието и науката: Не може да има качествено висше образование без наука и изследвания

Последни публикации

  • Родители и деца спортуват и рисуват заедно в новата детска градина в село Въглен
  • И Минно-геоложкият университет иска филиал в Бургас
  • Как се създават училищни документи с асистент с изкуствен интелект
  • Д-р Ваня Кастрева: Истинският лидер е този, който може да се адаптира
  • Ученицитe от ПМГ „Проф. Емануил Иванов“ спечелиха XX издание на Турнира на младежките противопожарни отряди за преходната купа „Юлиян Манзаров”
  • Над 230 директори обсъждат мисията на днешното образование
  • Учат пътя на храната в кюстендилско школо
  • Проф. Румяна Стоилова, Институт по философия и социология при БАН: Едно общество напредва толкова бързо, колкото напредват последните
  • Кая и вълшебните обувки отведоха десетки деца от Пловдив на магично приключение
  • Сдружение на държавните висши училища у нас се учреди в Софийския университет
  • Птиците в природата и в сърцата на хората
  • Ученици създават брошури за възрастните срещу измами с еврото
  • Зам.-министър Лазарова участва в международна научна конференция във Великотърновския университет
  • Зам.-министър Михалевска участва в патронния празник на Минно-геоложкия университет
  • Над 12 000 родители са ангажирани по проект „Успех за теб“
  • 235 000 ученици с подкрепа за началото на учебната година
  • Благодаря ти, че усмихна деня ми!
  • Веселин Стефанов, директор на столичното 51. СУ „Елисавета Багряна“: Искаме да развием дуална форма на обучение в професионалните ни паралелки
  • Правилата за командировки – дневни, пътни и квартирни
  • Министър Вълчев откри Център за високи постижения в Сандански
  • Нов център в Сандански дава възможности за спорт, изкуство и подкрепа за 450 младежи
  • Италианският футболен тим Каляри ще си партнира с две столични училища

София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

+0700 18466

izdatelstvo.mon@azbuki.bg
azbuki@mon.bg

Полезни линкове

  • Къде можете да намерите изданията?
  • Вход за абонати
  • Начало
  • Контакт
  • Абонамент
  • Проекти
  • Реклама

Вестник „Аз-буки”

  • Вестник “Аз-буки”
  • Абонамент
  • Архив

Научните списания

  • Стратегии на образователната и научната политика
  • Български език и литература
  • Педагогика
  • Математика и информатика
  • Обучение по природни науки и върхови технологии
  • Професионално образование
  • История
  • Чуждоезиково обучение
  • Философия

Бюлетин

  • Достъп до обществена информация
  • Условия за ползване
  • Профил на купувача

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
bg_BG
en_US bg_BG
  • Вход
  • Sign Up
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"