Национално издателство "Аз-буки"
Министерство на образованието и науката
Wikipedia
  • Вход
  • Регистрация
Вестник „Аз-буки”
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US
Няма резултати
Вижте всички резултати
Вестник „Аз-буки”
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Home
  • Издания
Начало Новини Новини 2020 Брой 16, 2020

Плод и мляко по домовете

v.genkov@azbuki.bg от v.genkov@azbuki.bg
15-04-2020
в Брой 16, 2020
A A

Над 420 000 деца и ученици ще получат полагащите им се продук-ти по схемите „Училищен плод“ и „Училищно мляко“ в домовете си, съобщават от Министерството на земеделието, храните и горите.
Това стана ясно след разговор между земеделския министър Десислава Танева и изпълнителния директор на Държавен фонд „Земеделие“ Васил Грудев. Поводът е изказване на премиера Бойко Борисов да се намери начин производителите да бъдат подпомогнати при реализацията на продукцията им.
От въвеждане на извънредното положение в страната на
13 март 2020 г. досега неусвоените количества по двете схеми ще бъдат предоставяни поетапно до домовете на децата. От следващата седмица продуктите ще бъдат доставяни в училищата, след което представители на Социалния патронаж към Министерството на труда и социалната политика ще ги предоставят на семействата, чиито деца получават продукти по схемите. За консумация ще бъдат предоставени плодове и млечни продукти с по-висока трайност, като сирене и кашкавал.
По схемата „Училищно мляко“ са одобрени 3216 училища и детски градини, включващи 420 187
деца и ученици. По схемата „Училищен плод“ са одобрени 3218 учебни заведения, в които са обхванати 417 455 деца и ученици.
Приетата мярка ще важи за целия период на въведеното извънредно положение, като след това доставките ще се извършват за изминалата седмица. Количествата продукти, полагащи се на деца и ученици след 13 април, ще бъдат предоставяни на седмична база.
Правителството прие постановление, с което търговските обекти, представляващи вериги от магазини за самообслужване, за продажба на дребно на храни и нехранителни стоки, се задължават да предлагат българска продукция на местни производители. Те трябва да предоставят достатъчно площ за излагане и продажба на хранителни продукти, регионално производство. Приетите мерки целят да подкрепят местните и малките български производители.

Your Image Description

Свързани статии:

Кметът на Ловеч следи за вечерния час Да дадеш кураж И педагогическите съвети не изостават, работят онлайн МОН създаде каталог с хиляди безплатни уроци

Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ и научните списания на издателството може да закупите от НИОН "Аз-буки":

Адрес: София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

Телефон: 0700 18466

Е-mail: izdatelstvo.mon@azbuki.bg | azbuki@mon.bg

Научните списания се продават и в книжарница „Сиела“ – подлез на Ректората на СУ „Св. Св. Климент Охридски“.

Адрес: София 1000, бул. „Цар Освободител“ №22

Етикети: Денят

Последвайте ни в социалните мрежи

Споделяне3Tweet
Предишна статия

ЕС с общи мерки за образованието

Следваща статия

Разочарованието ATLAS

Следваща статия
Разочарованието ATLAS

Разочарованието ATLAS

На честотите на радио… „Бърборан“

На честотите на радио… „Бърборан“

На честотите на радио… „Бърборан“

Редом с видеоуроците в ход са и видеорепетициите

Последни публикации

  • Домакинството ни на Световното първенство по унивеситетски дебати – кулминация от натрупания опит и успехи
  • Нанси Асенова от НУ „Св. св. Кирил и Методий“ в Тополовград спечели отличието „Млад медиатор“ за 2025 г.
  • Ученици от ОДК – Кюстендил, по следите на Освобождението
  • „Яворови дни“ в Бургас – среща на поезия, памет и младост
  • Дронове влизат в часовете в село Труд
  • Световните вицешампиони по университетски дебати Велина Андонова и Алек Селвелиев: Младите трябва да се интересуват от случващото се
  • Списание „Обучение по природни науки и върхови технологии“ вече е част от европейската база данни ERIH+
  • 5 евро или 5 евра
  • Вече 100 години Професионалната техническа гимназия във Враца подготвя кадри за българската икономика
  • Столичното 2. СУ „Емилиян Станев“ откри STEM център на два етажа и с 8 зали
  • Отново е време за конкурса „Млади таланти“ на МОН
  • Български учители могат да кандидатстват за стипендии по програма „Фулбрайт“
  • Онлайн платформа дава възможност на четвъртокласниците да проверят уменията си за изследването PIRLS
  • Институции и бизнес: Дуалното обучение дава реални умения и бърза реализация
  • Софийският университет разкрива две нови специалности
  • Започна кандидатстването за XVIII издание на Националния ученически конкурс „Посланици на здравето“
  • Най-малко 20% от приема в „Икономика“ ще бъде с математика
  • Отпадат таксите за обучение в професионално направление „Металургия“
  • Създават Национален център за спортна наука и иновации в „София Тех парк“
  • В Министерския съвет: Правителството гарантира съхраняването на Античния театър и Амфитеатъра на Сердика
  • Красимир Вълчев, министър на образованието и науката: Системата има нужда от стабилност, но реформи трябва да се правят (ВИДЕО)
  • МОН разработи визия за използване на изкуствения интелект в училище

София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

+0700 18466

izdatelstvo.mon@azbuki.bg
azbuki@mon.bg

Полезни линкове

  • Къде можете да намерите изданията?
  • Вход за абонати
  • Начало
  • Контакт
  • Абонамент
  • Проекти
  • Реклама

Вестник „Аз-буки”

  • Вестник “Аз-буки”
  • Абонамент
  • Архив

Научните списания

  • Стратегии на образователната и научната политика
  • Български език и литература
  • Педагогика
  • Математика и информатика
  • Обучение по природни науки и върхови технологии
  • Професионално образование
  • История
  • Чуждоезиково обучение
  • Философия

Бюлетин

  • Достъп до обществена информация
  • Условия за ползване
  • Профил на купувача

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
bg_BG
en_US bg_BG
  • Вход
  • Sign Up
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"