Национално издателство "Аз-буки"
Министерство на образованието и науката
Wikipedia
  • Вход
  • Регистрация
Вестник „Аз-буки”
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US
Няма резултати
Вижте всички резултати
Вестник „Аз-буки”
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Home
  • Издания
Начало Новини Новини 2020 Брой 14, 2020

Как се преподава класическо пеене онлайн

v.genkov@azbuki.bg от v.genkov@azbuki.bg
01-04-2020
в Брой 14, 2020
A A

Въпреки кризисната обстановка с разпространението на коронавируса и влязлото в сила извънредно положение Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство в Пловдив не прекъсва обучението. При това не става дума само за теоретичните дисциплини, а и за практическите. За да не се натрупва пропуснат материал, всеки от преподавателите използва общодостъпни програмни продукти и услуги за конферентни разговори при провеждането на лекции, упражнения и индивидуални консултации.
„Цял ден съм онлайн, а занятията със студентите се водят чрез видеовръзка. Аз съм пред пианото, върху което има микрофон, а те – в стаята си. Слагаме слушалки, за да не става микрофония. Задавам упражнението, те го изпяват, а аз следя за грешки и повтаряме колкото се налага“, обяснява ректорът на АМТИИ проф. Тони Шекерджиева-Новак. Новоизбраният ръководител на висшето училище преподава „Класическо пеене“ и „Методика на обучението по класическо пеене“, както и „Вокални ансамбли“. Така че наред с административните си задачи, които също върши от разстояние, тя не прекъсва лекциите и упражненията със студентите.
„Разбира се, че не е като живия контакт, но е важно да не преустановяваме учебния процес. Струва ми се даже, че студентите са доста по-концентрирани, не се разсейват и работят така, сякаш сме в кабинета ми“, обяснява проф. Новак. Корепетиторът записва клавирите и ги изпраща на студентите за разучване. Всеки от тях има възможност да направи запис на онлайн уроците, така че да може след това отново да ги гледа, ако нещо е останало неразбрано.
Още през втората седмица на грипната ваканция преподавателите от Академията тестват различни платформи за дистанционно обучение, така че да може да се водят безпроблемно и заниманията по инструмент. В първия ден от обявяването на извънредната ситуация проф. Емилия Константинова, която е автор на първия учебник по артмениджмънт у нас, провежда лекция чрез Google Hangouts – платформа, която има две приложения: за онлайн чат и видео разговори.
Въпреки извънредните обстоятелства Академичният оперен театър също е активен – раздават се ролите за новата постановка „Ба-та-клан“ – оперета от Жак Офенбах. Диригент ще е маес-
тро Пламен Първанов, а режисьор – тенорът Ивайло Михайлов. Нотите са изпратени на избраните студенти, за да разучават партиите си. Премиерата е предвидена за октомври.
„Непредвидената ситуация ни направи по-организирани, научи ни да ценим времето и да не го пилеем. Младите хора не бива да изпадат в ситуация, че са забравени. Затова всички колеги са мобилизирани. Спазват стриктно часовете си и вървят по учебен план“, казва още проф. Новак.

Your Image Description

Свързани статии:

Във Варна с готовност за COVID-19 ВСУ „Черноризец Храбър“ с подновен сертификат на ЕК Спазвайте мерките, за да се избегне глобална икономическа криза Още 5 български университета влизат в европейски алианси

Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ и научните списания на издателството може да закупите от НИОН "Аз-буки":

Адрес: София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

Телефон: 0700 18466

Е-mail: izdatelstvo.mon@azbuki.bg | azbuki@mon.bg

Научните списания се продават и в книжарница „Сиела“ – подлез на Ректората на СУ „Св. Св. Климент Охридски“.

Адрес: София 1000, бул. „Цар Освободител“ №22

Етикети: Академична мрежа

Последвайте ни в социалните мрежи

СподелянеTweet
Предишна статия

Във Варна с готовност за COVID-19

Следваща статия

ВСУ „Черноризец Храбър“ с подновен сертификат на ЕК

Следваща статия
В ход е дигиталното обучение

ВСУ „Черноризец Храбър“ с подновен сертификат на ЕК

Спазвайте мерките,  за да се избегне глобална икономическа криза

Спазвайте мерките, за да се избегне глобална икономическа криза

Е-обучението не е огледално на присъственото

Е-обучението не е огледално на присъственото

Последни публикации

  • 11 746 приети на първо класиране в столичните ясли и детски градини (ВИДЕО)
  • Близо 1500 деца се включват в XXVII международен детски конкурс „Южни слънца“ в Петрич
  • Петима изследователи на INSAIT с награда от конференция на световния елит в изкуствения интелект
  • Почти 2000 творби изпращат участниците в XVII издание на едноименния международен конкурс за компютърна рисунка и колаж
  • Институтът за български език с покана за празнична диктовка за 24 май
  • Отличия за най-добрите в XII ученическа конференция „Семейство – училище – общество“
  • Ученици се върнаха няколко века назад във времето – с перо и мастило изписваха старобългарски кирилски букви
  • Зрелостниците пишат по вариант 2 на матурата по профилиращ предмет и по тема 6 на изпита по професия
  • Проф. Сеня Терзиева-Желязкова поема поста на зам.-министър на образованието и науката
  • Полагa ли се обезщетение при пенсиониране, ако сме безработни?
  • Първата българска азбука – част от съвършения езиков алгоритъм
  • Зам-министър Таня Панчева откри STEM център в столичното 1. СУ „Пенчо П. Славейков“
  • „Железният полк“ събра Кюстендил: Деца върнаха към живот паметта за героите на България
  • Писателят Стефан Цанев в Студио „Аз-буки“: 24 май е единственото събитие, което ни обединява като народ (ВИДЕО)
  • Отбелязване на 24 май
  • Национално издателство „Аз-буки“ обявява конкурс за научна статия на тема „Природни науки и иновации в образованието“
  • МОН публикува верните отговори на държавния зрелостен изпит по български език и литература
  • Кампанията „Дигитален будител“ отваря вратите на 1296 читалища
  • МОН започва проект с Хайделбергския университет
  • Генерират изпитния вариант за матурата по български език от 5 859 375 възможни комбинации
  • Над 220 участници в конкурса „Светлината в нашия живот“
  • С музика са лекували още в древността

София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

+0700 18466

izdatelstvo.mon@azbuki.bg
azbuki@mon.bg

Полезни линкове

  • Къде можете да намерите изданията?
  • Вход за абонати
  • Начало
  • Контакт
  • Абонамент
  • Проекти
  • Реклама

Вестник „Аз-буки”

  • Вестник “Аз-буки”
  • Абонамент
  • Архив

Научните списания

  • Стратегии на образователната и научната политика
  • Български език и литература
  • Педагогика
  • Математика и информатика
  • Обучение по природни науки и върхови технологии
  • Професионално образование
  • История
  • Чуждоезиково обучение
  • Философия

Бюлетин

  • Достъп до обществена информация
  • Условия за ползване
  • Профил на купувача

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
bg_BG
en_US bg_BG
  • Вход
  • Sign Up
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"