"Az-buki" National Publishing House
Ministry of Education and Science
Wikipedia
  • Login
  • Registration
Az-buki Weekly
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Main Page
  • About
  • Team
  • Archive
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Contact
  • Advertising
  • Subscribe
  • en_US
  • Main Page
  • About
  • Team
  • Archive
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Contact
  • Advertising
  • Subscribe
  • en_US
Няма резултати
Вижте всички резултати
Az-buki Weekly
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Home
  • Editions
Main Page Новини Новини 2025 Брой 5, 06-12.02.2025

Млади таланти от Разград с дебют на сцена

Школата „Актьорско майсторство и клоунада“ към Центъра за работа с деца поздравява родените на празника на града

Стела Маринова by Стела Маринова
09-02-2025
in Брой 5, 06-12.02.2025
A A
Снимка – личен архив. Младите таланти и техният ръководител Петър Стоянов забавляват публиката с игри, скечове и комични сценки

Млади таланти от школата „Актьорско майсторство и клоунада“ към Центъра за подкрепа за личностно развитие – Център за работа с деца, Разград, правят своя дебют пред публика по време на рождения ден на кръщелниците на кмета на Община Разград. По традиция той е духовен родител на родените на Деня на Разград – 28 януари.

Всеки от 32-мата кръщелници получава подходящ подарък от кмета Добрин Добрев. По случай празника от Центъра за работа с деца подготвят кратка програма. Младите клоуни и техният ръководител Петър Стоянов, известен още като клоуна Пепе, забавляват публиката с игри, скечове и комични сценки, а вокалната група „Веселите глухарчета“, ръководена от Свилена Дечева, отправя музикален поздрав с песента „Честит рожден ден“.

„Подготвихме кратък етюд по повод рождения ден на кръщелниците на кмета. Той бе представен на сцената от четири от децата, с които работя. Идеи за етюда даваха предимно децата от школата. Аз бях човекът, който им помага да се подготвят, като ги насочвам със съвети и напътствия“, споделя пред „Аз-буки“ гордият ръководител на Школата.

За първата си изява талантливите млади клоуни се подготвят само в рамките на три срещи, но успяват да се представят блестящо и обират аплодисментите на публиката.

Децата предлагат различни идеи, с които да се представят на сцена. След взискателен подбор финалният вариант на етюда се избистря с общи усилия.

Ръководителят им Петър Стоянов също зарадва гостите на рождения ден с представление.

В школата „Актьорско майсторство и клоунада“ са сформирани две групи – в едната са събрани деца от 6 до 9 години, а в другата  – по-големите, от 10- до 14-годишна възраст. Децата в тях са 16, срещите им са всяка събота.

В първата официална изява се включват четирима от групата на по-големите. Ръководителят на Школата Петър Стоянов споделя, че все още не са планирали бъдеща изява, но очаква скоро да се появи следващата възможност за това.

„Целта ми е да покажа какво могат децата, но и да не е прекалено трудно за тях, за да не им отнема много от времето и енергията. Следващото ни участие сигурно ще бъде също подобно на това. Ако има предложение, с което можем да се справим, ще го приемем“, посочва още ръководителят на школата „Актьорско майсторство и клоунада“.

Your Image Description

Свързани статии:

Деца от 25 училища и детски градини представят ръчно изработени мартеници на базар в МОН Дeца от 26 училища и детски градини се включиха в първомартенски благотворителен базар в МОН 7. ДГ "Детелина"Столичната 7. ДГ „Детелина“ стимулира желанието на децата за среща с различни литературни произведения Наградени ученициТърсят се млади таланти в науката

Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ и научните списания на издателството може да закупите от НИОН "Аз-буки":

Address: София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

Phone: 0700 18466

Е-mail: izdatelstvo.mon@azbuki.bg | azbuki@mon.bg

Научните списания се продават и в книжарница „Сиела“ – подлез на Ректората на СУ „Св. Св. Климент Охридски“.

Address: София 1000, бул. „Цар Освободител“ №22

Tags децаИзвън часоветеученицишкола

Последвайте ни в социалните мрежи

shareTweet
Previous article

Мозайка на здравето

Next article

Столичната 7. ДГ „Детелина“ стимулира желанието на децата за среща с различни литературни произведения

Next article
7. ДГ "Детелина"

Столичната 7. ДГ „Детелина“ стимулира желанието на децата за среща с различни литературни произведения

Всекидневна работа за положителна промяна

Всекидневна работа за положителна промяна

Рекорден брой сигнали за онлайн насилие над деца през 2024 г.

Рекорден брой сигнали за онлайн насилие над деца през 2024 г.

Последни публикации

  • И детските градини се включиха в честванията на Априлското въстание
  • Министър Сергей Игнатов: Българските учители палят огъня в сърцата на децата
  • Зам.-министър Лазарова чества 150 години от Априлското въстание с ученици и учители от област Пазарджик
  • Българските училища отбелязват 150 години от Априлското въстание по целия свят
  • Започва социологическо изследване сред студенти за рейтинга на висшите училища
  • Иновативен предмет съчетава творчество и предприемачество в столичната ПГ по дизайн „Елисавета Вазова“
  • „Стопанска история на българите в Османската империя“ с премиера в Шумен и Варна
  • Започва нова група на курса „Практически умения за разработване на научна статия“
  • Проф. Игнатов: Днес честваме 150 години български героизъм, роден от Априлското въстание
  • Ученици от пет професионални гимназии с медали от Националното състезание по приложна електроника
  • Оля Димитрова, председател на Патентното ведомство на България: Има рекорден ръст на заявки от българи към Европейското патентно ведомство
  • И за математиката трябва дарба – в това е убеден Павел Петров, носител на наградата по информатика „Джон Атанасов – вдъхновител и създател на таланти“
  • Нако Наков, директор на СУ „Христо Ботев“ в Горна Малина: Върховете не се покоряват, а се изкачват
  • Д-р Денис Иванов, историк и преподавател в Пловдивския университет: Априлското въстание показва как шепа народ поставя българския въпрос на световната карта
  • Добрите практики отново са на фокус
  • Децата от ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ в село Горни Дъбник не искат да си тръгват, като често остават и след часовете
  • Живата и изразителна култура на испаноезичния свят привлича и младите хора в България
  • Малка молекула РНК показва как може да се е зародил животът
  • Млади флористи демонстираха майсторство в цветарството и озеленяването
  • Столичната община повежда 500 ученици „По стъпките на героите“ по повод 150 години от Априлското въстание
  • Проект „Успех за теб“ събра ученици от четири училища в Мизия
  • Ученици от 7 български училища в Гърция и Франция на образователен маршрут у нас

София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

+0700 18466

izdatelstvo.mon@azbuki.bg
azbuki@mon.bg

Полезни линкове

  • Къде можете да намерите изданията?
  • Вход за абонати
  • Main Page
  • Contact
  • Subscribe
  • Projects
  • Advertising

Az-buki Weekly

  • Вестник “Аз-буки”
  • Subscribe
  • Archive

Scientific Journals

  • Strategies for Policy in Science and Education
  • Bulgarian Language and Literature
  • Pedagogika-Pedagogy
  • Mathematics and Informatics
  • Natural Science and Advanced Technology Education – Scientific journal
  • Vocational Education
  • Istoriya-History journal
  • Chuzhdoezikovo Obuchenie-Foreign Language Teaching
  • Filosofiya-Philosophy

Newsletter

  • Accsess to public information
  • Условия за ползване
  • Профил на купувача

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
en_US
bg_BG en_US
  • Login
  • Sign Up
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Main Page
  • About
  • Team
  • Archive
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Contact
  • Advertising
  • Subscribe
  • en_US

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"