"Az-buki" National Publishing House
Ministry of Education and Science
Wikipedia
  • Login
  • Registration
Az-buki Weekly
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Home
  • About
  • Team
  • Archive
  • Contact
  • Advertising
  • Subscribe now
  • en_US
  • Home
  • About
  • Team
  • Archive
  • Contact
  • Advertising
  • Subscribe now
  • en_US
Няма резултати
Вижте всички резултати
Az-buki Weekly
Няма резултати
Вижте всички резултати
Home Новини Новини 2020 Брой 20, 2020

Май – месец на образованието

v.genkov@azbuki.bg от v.genkov@azbuki.bg
13-05-2020
in Брой 20, 2020
A A

Май да бъде обявен за Месец на образованието, предлага Регионалното управление по образованието в Сливен. Инициативата включва няколко събития.
Сред тях е Панорама на образованието 2020. Тя се провежда всяка година през май или юни, за да могат учениците и техните родители да се запознаят с профилите и професиите, които се предлагат от училищата на територията на областта и да изберат къде да продължат образованието си. Панорамата е във връзка със задълженията на РУО – Сливен, да провежда целенасочена информационна кампания на училищата, които осъществяват държавен прием, и на училищата, в които се обучават ученици в VІІ клас. Участници в събитието обикновено са средни училища, профилирани и професионални гимназии на територията на град Сливен. Обхватът се разширява през годините, а миналата учебна година в Панорамата се включиха представители на двете висши училища в областта и на дирекцията „Бюро по труда“.
Дните на провеждане на Панорамата на образованието се превръщат в празник за учениците, учителите и гражданите. Но времето за представяне на постиженията и спецификата на училищата невинаги е достатъчно, за да могат всички ученици от областта да придобият представа за профилите и професиите. Логистични трудности са пречка и да бъдат представени всички училища в областта. Извънредното положение, в което функционира образователната ни система, носи своите предизвикателства пред педагозите, учениците и родителите, но им дава и възможност ежедневно да показват способности и силен дух.
РУО – Сливен, предлага на училищата да участват в Панорамата на образованието 2020, като този път тя няма да се проведе на площад или в зала, а в електронна среда. В нея имат възможност да се включат не само училища от Сливен, а всички училища в областта, които ще приемат ученици в VІІІ клас през учебната 2020/2021 г. Намерението е тя да бъде активна от средата на май до осъществяването на приема на учениците, за да могат всички желаещи във всеки един момент, а не за един или два дни, да имат лесен достъп до специфичните особености на всяко училище.
Училищата участници ще изготвят презентации, отразяващи облика и постиженията им, спецификата на профилите и на специалностите от професии, възможностите за реализация и др. Презентациите ще бъдат публикувани в сайта на РУО – Сливен, в раздел „Панорама на образованието 2020“. Паралелно с това на сайтовете на училищата ще бъде публикувана подробна информация и материали за предлагания държавен прием и за условията в училищата.
Друга инициатива са послания на ученици до връстниците им. Ученици от Сливенския регион, класирани за националните кръгове на олимпиади в различни области, ще напишат послания до съучениците си във връзка с Месеца на образованието. Посланията ще бъдат публикувани на сайта на РУО – Сливен, и така ще бъдат популяризирани постиженията и успехите на ученици от областта.
По инициатива на РУО – Сливен, всяка година в навечерието на 1 юни тържествено се връчват награди „Златно сърце“ на деца и ученици от област Сливен, извършили добродетелни постъпки. Предвид противоепидемичните мерки, през настоящата година се налага организацията и провеждането на церемонията да се променят. РУО – Сливен, очаква училищата да представят до средата на май номинации на отличили се деца и ученици с добродетелни постъпки, свързани със ситуацията, в която се намира светът в условията на пандемия. Церемонията по награждаването ще бъде проведена на по-късен етап, вероятно в началото на следващата учебна година.
Училищата на територията на област Сливен изготвят планове за дейности през май и съобразно спецификата на населеното място, училището и възрастта на учениците ще отбележат важни дати и събития със свои инициативи.
В електронна среда всяко училище ще намери начин да потопи възпитаниците си в характерната за месец май празнична атмосфера. Традициите на тържествата през май ще бъдат продължени и обогатени с помощта на технологиите и на креативността на учители и ученици.

Your Image Description

Свързани статии:

Празнични дни във Враца Деца от Мездра честват Деня на Европа 11 училища създадоха лаборатория за иновации по предприемачество и финансова грамотност Време за приказка във Видин

Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ и научните списания на издателството може да закупите от НИОН "Аз-буки":

Address: София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

Phone: 0700 18466

Е-mail: izdatelstvo.mon@azbuki.bg | azbuki@mon.bg

Научните списания се продават и в книжарница „Сиела“ – подлез на Ректората на СУ „Св. Св. Климент Охридски“.

Address: София 1000, бул. „Цар Освободител“ №22

Tags Денят

Последвайте ни в социалните мрежи

Viber
share3Tweet
Previous article

Деца от Мездра честват Деня на Европа

Next article

Фонд в подкрепа на медиите

Next article
1,9 млн. евро за 15 наши фирми за иновации

Фонд в подкрепа на медиите

1,9 млн. евро за 15 наши фирми за иновации

Гимназия от Търново с награда „Коменски“

Защо „мекането“ е толкова заразно?

Диктовка

Последни публикации

  • Министър Красимир Вълчев: Ще инициирам промяна, която да ограничи възможността кметовете да обявяват неучебни дни
  • „Мисия чист въздух“ – фестивал на химията в Бургас
  • Студенти ще могат да оценяват качеството на обучението в реално време с електронна платформа
  • Академия за млади таланти в село Дреновец
  • Образователен форум събира иновативни училища и експерти в село Бистрица
  • Четири медала от Международната Менделеевска олимпиада по химия
  • Министър Вълчев постави началото на строежа на четири физкултурни салона в Казанлък
  • Съветът на ректорите: Кадри на МВР да правят дискусии за зависимостите в университетите
  • Ученици от Търговище влязоха в ролята на зам.-министри на образованието
  • Вицепрезидентът Йотова стана „Доктор хонорис кауза“ на Великотърновския университет
  • Зам.-министър Лазарова: Новият образ на учителя тръгва от университета
  • Студентка от Военноморското училище ще представя България на международен конкурс в ЦЕРН
  • Министър Красимир Вълчев разговаря с над 750 гимназисти за вредите от наркотиците
  • Признание за най-добрите
  • Уроците на Клио
  • Морски приключения от Кранево до Атия
  • Министър Красимир Вълчев: България отбелязва своя цивилизационен принос чрез писмеността и духовността
  • Ученици изследват историите на българите в Северна Америка от началото на XX век
  • МОН отличи четирима директори с наградата „Св. Иван Рилски“
  • Селфи с холограми в ПГТМ „Христо Ботев“– Ботевград
  • Тайната на дълголетието
  • Детството не е състезание

София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

+0700 18466

izdatelstvo.mon@azbuki.bg
azbuki@mon.bg

Полезни линкове

  • Къде можете да намерите изданията?
  • Вход за абонати
  • Home
  • Contact
  • Subscribe now
  • Projects
  • Advertising

Az-buki Weekly

  • Вестник “Аз-буки”
  • Subscribe now
  • Archive

Scientific Journals

  • Strategies for Policy in Science and Education
  • Bulgarian Language and Literature
  • Pedagogika-Pedagogy
  • Mathematics and Informatics
  • Natural Science and Advanced Technology Education
  • Vocational Education
  • Istoriya-History journal
  • Chuzhdoezikovo Obuchenie-Foreign Language Teaching
  • Filosofiya-Philosophy

Newsletter

  • Accsess to public information
  • Условия за ползване
  • Профил на купувача

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
en_US
bg_BG en_US
  • Login
  • Sign Up
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Home
  • About
  • Team
  • Archive
  • Contact
  • Advertising
  • Subscribe now
  • en_US

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"