"Az-buki" National Publishing House
Ministry of Education and Science
Wikipedia
  • Login
  • Registration
Az-buki Weekly
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Main Page
  • About
  • Team
  • Archive
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Contact
  • Advertising
  • Subscribe
  • en_US
  • Main Page
  • About
  • Team
  • Archive
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Contact
  • Advertising
  • Subscribe
  • en_US
Няма резултати
Вижте всички резултати
Az-buki Weekly
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Home
  • Editions
Main Page Новини Новини 2023 Брой 34, 24 - 30.08.2023

Закриват паралелки след четвърти етап на прием в VIII клас

v.genkov@azbuki.bg by v.genkov@azbuki.bg
23-08-2023
in Брой 34, 24 - 30.08.2023
A A

В област Плевен са сформирани 88 паралелки с прием на ученици в VIII клас, четири са закритите. Това показват данните след четвъртия етап на класиране, предоставени на БТА от Регионалното управление на образованието.

Записаните ученици са 1818. От сформираните паралелки 33 са за обучение в профилирана подготовка със записани общо 801 гимназисти. 55 са паралелките за професионална подготовка с 1017 ученици. От РУО подчертават, че 23 са паралелките със STEM профил в областта с приети 543-ма ученици, а тези със STEM специалности от професии са 36 със записани 632-ма бъдещи осмокласници.

От закритите паралелки две са профилирани и две са професионални – паралелка с профил „Пред­приемачески“ в СУ „Анастасия Димитрова“ в Плевен, специалност „Автотранспортна техника“ в ПГ по селско стопанство и транспорт в Левски, сборна паралелка от специалностите „Мебелно производство“ и „Металообработващи машини“ в ПГ „Захарий Зограф“ в Плевен и профил „Природни науки“ в СУ „Димчо Дебелянов“ в Белене.

В хода на реализирането на държавния план-прием са извършени трансформации на паралелки във връзка с постъпили доклади от директори на училища и дадени положителни становища от общини на територията на област Плевен, допълват от РУО. На сайта на РУО е публикувана информация за свободните места в училища в областта, в които записването продължава до 10 септември. За тях се очаква да кандидатстват ученици, успешно издържали поправителни изпити, и такива, които са кандидатствали на предишни етапи, но не са класирани.

Пет паралелки в училища в Плов­дивска област ще бъдат закрити след четвърто класиране, тъй като не са събрали необходимия минимум ученици, съобщава началникът на Регионалното управление на образованието Антоанета Пакова, предава сайтът u4avplovdiv. Държавен прием няма да се извършва за „Предприемачески профил“ в СУ „П.Р. Славейков“ в Кричим, „Работник в обслужването на заведения за хранене и развлечения“ в ОбУ „Йордан Йовков“ – Пловдив, „Подемно-транспортна техника“ в ПГ по машиностроене, както и две половинки по специалностите „Охранителна техника и системи за сигурност“ и „Осигуряване на комуникационни системи в жп инфраструктура“ в ПГ по жп транспорт в Карлово.
След четвъртия етап на прием в гимназиите най-много вакантни бройки има в професионалните гимназии по селско стопанство в Куклен, Белозем, Садово, Първомай, в ПГ „Св. Патриарх Евтимий“ в Брезово, в ПГ „Златю Бояджиев“ в Брезово, СУ „Христо Ботев“ – Лъки, ПГ по лозарство и винарство в Перущица. Единични са незаетите места в пловдивските средни училища и професионални гимназии.
До края на август трябва да прик­лючат и поправителните сесии, така че тези, които са успели да вземат съответните изпити и да завършат основно образование, също могат да кандидатстват за незаетите места.

Your Image Description

Свързани статии:

Пчели на гости в детската градина Как се постигат 100 точки на НВО в X клас 894 стъпала към историята „За“ и „против“ оценка за поведение

Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ и научните списания на издателството може да закупите от НИОН "Аз-буки":

Address: София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

Phone: 0700 18466

Е-mail: izdatelstvo.mon@azbuki.bg | azbuki@mon.bg

Научните списания се продават и в книжарница „Сиела“ – подлез на Ректората на СУ „Св. Св. Климент Охридски“.

Address: София 1000, бул. „Цар Освободител“ №22

Tags Денят

Последвайте ни в социалните мрежи

shareTweet
Previous article

Как се постигат 100 точки на НВО в X клас

Next article

894 стъпала към историята

Next article
894 стъпала  към историята

894 стъпала към историята

„За“ и „против“  оценка за поведение

„За“ и „против“ оценка за поведение

Защо „мекането“ е толкова заразно?

Дарба и талант

Последни публикации

  • Наградиха победителите в VIII национален ученически конкурс за журналистика „Гео Милев“
  • Инвестиции от близо 3,9 млн. евро модернизират образователната среда в Стара Загора
  • МОН публикува резултатите от националното външно оценяване в IV клас
  • България е домакин на среща на инспектори по качество на образованието от цял свят
  • За новата реалност цифрова граница
  • Снимка на броя: STEM средата в София се разраства
  • Имаме право да знаем за обученията и правилата във фирмата
  • Благотворителната инициатива „Панаир на добрината“ на ученици и Националната аматьорска лига по баскетбол продължава да подпомага деца с редки заболявания
  • Светлана Милева, началник на РУО – Шумен: Образованието е дългосрочна инвестиция
  • Награди за най-добрите в Националния конкурс изложба за детска рисунка на тема „Детство мое – реално и вълшебно“
  • Лауреатите в XXXV международен екологичен форум „Сребърна 2026“ получиха своите отличия
  • Проф. Георги Вълчев на Отраслов съвет: Само в диалог можем да взимаме правилните решения
  • 96 ученици показаха знания и майсторство в състезанието по пътна безопасност
  • Създадена от ученици образователна платформа стана най-добър младежки стартъп
  • Над 2000 училища вече имат STEM центрове
  • Студенти испанисти четоха собствени преводи на стихове на конференция в НБУ
  • В Езиковата в Сливен ще се изучава и гръцки език
  • Бъдещи инженери и програмисти мерят сили в Robo Challenge Burgas
  • Студенти от България, Германия, Франция и Северна Македония участват в програмата за обмен на Френско-германското младежко бюро
  • Отличиха призьорите в IX национален конкурс „Ще обичам аз от сърце таз земя и тоз народ“
  • Грижа за децата със СОП
  • Национално издателство „Аз-буки“ представя нов портал за отворена наука

София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

+0700 18466

izdatelstvo.mon@azbuki.bg
azbuki@mon.bg

Полезни линкове

  • Къде можете да намерите изданията?
  • Вход за абонати
  • Main Page
  • Contact
  • Subscribe
  • Projects
  • Advertising

Az-buki Weekly

  • Вестник “Аз-буки”
  • Subscribe
  • Archive

Scientific Journals

  • Strategies for Policy in Science and Education
  • Bulgarian Language and Literature
  • Pedagogika-Pedagogy
  • Mathematics and Informatics
  • Natural Science and Advanced Technology Education – Scientific journal
  • Vocational Education
  • Istoriya-History journal
  • Chuzhdoezikovo Obuchenie-Foreign Language Teaching
  • Filosofiya-Philosophy

Newsletter

  • Accsess to public information
  • Условия за ползване
  • Профил на купувача

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
en_US
bg_BG en_US
  • Login
  • Sign Up
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Main Page
  • About
  • Team
  • Archive
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Contact
  • Advertising
  • Subscribe
  • en_US

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"