Урокът в Историческия музей на Панагюрище, не включва „Внимавай в час“.
Екипът на един от най-красивите музейни комплекси на България има традиция – всяка година в Нощта на музеите удостоява свои дарители с плакет и грамота за принос в развитието на музейното дело в Панагюрския край.
„Историята е особен вид точна наука, която развива логическо мислене и е мощен възпитател. Човек най-добре изучава и цени националната си история чрез миналото на родния край. Използвал съм богатството на Панагюрище – било историческо, природна красота, уникален фолклор, за да дам самочувствие, не само познание на младите хора“, разказва доц. д-р Атанас Шопов – директор на музея в Панагюрище.
Според него изборът да се преподава и извън класната стая, подпомага цялостния педагогически процес. „Аз не съм привърженик на „фронталното“ изпитване и учителят постоянно да следи дали ученикът го слуша. Познато е прословутото „Внимание в час“. При преподаване в музей се наблюдава по-голяма концентрация у учениците. Когато са пред музейна сбирка, самите те правят изводи, развиват логическо мислене. Тази асоциативност, получавана при онагледяване на урока, е от изключително значение за усвояване на знание“, обяснява доц. Шопов.
Четете повече в бр. 33, 17 – 23 август 2017 г.
Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ и научните списания на издателството може да закупите от НИОН "Аз-буки":
Address: София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5
Phone: 0700 18466
Е-mail: izdatelstvo.mon@azbuki.bg | azbuki@mon.bg